Fundacja Panaceum
STRONA GŁÓWNA  |  ARCHIWUM AKTUALNOŚCI  |  ZARZĄD FUNDACJI  |  GALERIA ZDJĘĆ  |  GALERIA FILMÓW  |  KONTAKT
Medal dr Jordana
Godni Naśladowania 2009
Medal Senatu RP
Nagroda Ministra Pracy i Polityki Społecznej
Godni Naśladowania 2012
Medal Pro Mazovia
Medal Stowarzyszenia Diabetyków
Statuetka Jesteś przyjacielem

Przydatne linki

Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej
Mazowiecki Urząd Wojewódzki
Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego
Urząd Miasta Płocka
Centrum ds. Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi
Dom Pomocy Społecznej "Przyjaznych Serc" w Płocku
Warsztat Terapii Zajęciowej Fundacji Panaceum Koszelewie
Fundacja "Fundusz Grantowy dla Płocka"
Portal NGO

 
Odwiedziło nas
łącznie: 127 osób, 
wczoraj: 35 osób, 
dzisiaj: 92 osób 

 
Dzisiaj jest
Piątek
12 sierpnia 2022 r.

Godzina
  Obóz rekreacyjny-rehabilitacyjny 2010

 

Projekt pn. „Obóz rekreacyjny dla  dzieci i młodzieży niepełnosprawnej”

 

Projekt pn. „Obóz rekreacyjny dla  dzieci i młodzieży niepełnosprawnej” został dofinansowany przez Mazowieckie Kuratorium Oświaty w Warszawie na kwotę 1.960 zł. w ramach zadania „Organizacja letniego wypoczynku dzieci i młodzieży z terenu województwa mazowieckiego w czasie ferii letnich 2010”.

W ramach tego projektu 8 mieszkańców Domu Pomocy Społecznej „Przyjaznych Serc” w Płocku wraz z opiekunami w okresie od 1 do 7 lipca 2010r. wyjechało na wypoczynek letni do nadmorskiej miejscowości Wisełka położonej wśród sosnowych lasów na obrzeżu Wolińskiego Parku Narodowego,  zaledwie 10 km od Międzyzdrojów. Jest to świetne miejsce dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej, która potrzebuje spokoju, odpoczynku, a wolny czas chce pędzić na łonie natury. Ideą obozu rekreacyjnego było  umożliwienie wypoczynku dzieciom i młodzieży niepełnosprawnej uczącej się i mieszkającej w Domu Pomocy Społecznej „Przyjaznych Serc” w Płocku. Dzieci te ze względu na trudną sytuację finansową dosyć rzadko korzystają z wyjazdowych form wypoczynku, które wiążą się z kosztami finansowymi. Program pobytu przewidywał takie formy aktywnego wypoczynku, które łączą funkcję wychowawczą, integracyjną, edukacyjną i rehabilitacyjną. Z pewnością dla tych dzieci pobyt w Wisełce był szansą na wyjście z kręgu biedy i izolacji społecznej, w jakiej często się znajdują.

Piękna pogoda, czysta plaża, jak również szereg atrakcji, m.in. wizyta w gabinecie figur woskowych i spacer promenadą gwiazd w Międzyzdrojach pozwoliły mieszkańcom Domu na doskonały wypoczynek i relaks w miejscu zupełnie odmiennym od warunków w jakich na co dzień przebywają. Szczególnym zadaniem projektu było wspieranie działań mających na celu pobudzanie aktywności dzieci i młodzieży niepełnosprawnej oraz umożliwienie im pełnego funkcjonowania w społeczeństwie poprzez organizację czasu wolnego i działania o charakterze kulturalnym, turystycznym, i rekreacyjnym mające na celu włączenie w/w osób niepełnosprawnych do udziału we wspólnym przeżywaniu zadowolenia i radości z życia w społeczeństwie.

 

 

 

 

Wirtualny Spacer
Panorama 3x400
FUNDACJA PANACEUM W PŁOCKU
KRS 0000227423 | NIP 774-28-96-171 | REGON 140076902