Fundacja Panaceum
STRONA GŁÓWNA  |  ARCHIWUM AKTUALNOŚCI  |  ZARZĄD FUNDACJI  |  GALERIA ZDJĘĆ  |  GALERIA FILMÓW  |  KONTAKT
Medal dr Jordana
Godni Naśladowania 2009
Medal Senatu RP
Nagroda Ministra Pracy i Polityki Społecznej
Godni Naśladowania 2012
Medal Pro Mazovia
Medal Stowarzyszenia Diabetyków
Statuetka Jesteś przyjacielem

Przydatne linki

Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej
Mazowiecki Urząd Wojewódzki
Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego
Urząd Miasta Płocka
Centrum ds. Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi
Dom Pomocy Społecznej "Przyjaznych Serc" w Płocku
Warsztat Terapii Zajęciowej Fundacji Panaceum Koszelewie
Fundacja "Fundusz Grantowy dla Płocka"
Portal NGO

 
Odwiedziło nas
łącznie: 105 osób, 
wczoraj: 35 osób, 
dzisiaj: 70 osób 

 
Dzisiaj jest
Piątek
12 sierpnia 2022 r.

Godzina
  O ZBIÓRKACH PUBLICZNYCH

 O zbiórkach publicznych

Zbiórki publiczne to jedno z głównych żródeł finansowania działań prowadzonych przez Fundację Panaceum.

 

Zbiórka publiczna to wszelkie publiczne zbieranie ofiar w gotówce lub naturze na pewien z góry określony cel, które wymaga pozwolenia właściwego urzędu. Cel przeprowadzanej zbiórki musi być ściśle określony przez przeprowadzającego zbiórkę i musi być (łącznie):

  • godny poparcia ze względu na interes publiczny, a więc przede wszystkim cel religijny, państwowy, oświatowy, zdrowotny, kulturalno-społeczny lub społeczno-opiekuńczy,
  • zgodny z prawem
  • zgodny ze statutem stowarzyszenia lub organizacji.

Zbiórka publiczna może być zorganizowana przez organizacje pozarządowe posiadające osobowość prawną, np. fundacje, stowarzyszenia zarejestrowane w Krajowym Rejestrze Sądowym. Jeśli publicznie zbieramy pieniądze na z góry określony cel to musimy mieć na to pozwolenie. Pozwolenie na zbiórkę publiczną wydaje odpowiedni urząd zależnie od obszaru, na którym odbędzie się zbiórka.  Podstawa prawna: ustawa z dnia 15 marca 1933 r. o zbiórkach publicznych (Dz. U. Nr 22, poz.162 z późn. zm.), art. 1, art. 3

 

Fundacja Panaceum corocznie przeprowadza zbiórki na terenie miasta Płocka. Przeprowadzenie zbiórki publicznej na tak dużą skalę (całe miasto Płock) w bezpośredni sposób przyczynia się do propagowania i kreowania pozytywnych i cennych społecznie postaw. Zbiórki  publiczne są doskonałą formą na uwrażliwienie mieszkańców naszego miasta na pomoc drugiemu człowiekowi i powodują, iż mieszkańcy miasta angażują się w rozwiązywanie problemów istniejących w społeczności lokalnej.

  Dotychczas przeporowadzono następujące zbiórki publiczne:

  • Rok 2007. Na podstawie Decyzji Prezydenta Miasta Płocka Nr 6/2007 z dnia 1 czerwca 2007 roku przeprowadzono na terenie miasta Płocka zbiórkę publiczną w postaci sprzedaży „cegiełek wartościowych” o nominałach 5 zł., 10 zł, 20 zł., a zebrane środki pieniężne przeznaczono na organizację imprez okolicznościowych i kulturalno – rekreacyjnych dla mieszkańców tego Domu.
  • Rok 2008. Na podstawie  Decyzji Prezydenta Miasta Płocka Nr 1/2008 z dnia 27 lutego 2008 roku przeprowadzono na terenie miasta Płocka zbiórkę publiczną w postaci sprzedaży „cegiełek wartościowych” o nominałach 5 zł., 10 zł, 20 zł., a zebrane środki pieniężne przeznaczono na organizację imprez okolicznościowych i kulturalno – rekreacyjnych dla mieszkańców tego Domu.
  • Rok 2009. Na podstawie  Decycji Prezydenta Miasta Płocka Nr 3/2009 z dnia 27 lutego 2009 roku przeprowadzono na terenie miasta Płocka zbiórkę publiczną w postaci sprzedaży „cegiełek wartościowych” o nominałach 5 zł., 10 zł, 20 zł., a zebrane środki pieniężne przeznaczano na organizację imprez okolicznościowych i kulturalno – rekreacyjnych dla mieszkańców tego Domu.
  • Rok 2010. Na podstawie Decyzji Prezydenta Miasta Płocka Nr 2/2010 z dnia 31 marca 2010 roku  przeprowadzono na terenie miasta Płocka zbiórkę publiczną w postaci sprzedaży „cegiełek wartościowych” o nominałach 5 zł., 10 zł, 20 zł., a zebrane środki pieniężne przeznaczono na organizację imprez okolicznościowych i kulturalno – rekreacyjnych dla mieszkańców tego Domu.

więcej informacji o aktualnie prowadzonych przez Fundację zbiórkach publicznych znajduje się w zakładce WESPRZYJ FUNDACJĘ - KUP CEGIEŁKĘ

 

Wirtualny Spacer
Panorama 3x400
FUNDACJA PANACEUM W PŁOCKU
KRS 0000227423 | NIP 774-28-96-171 | REGON 140076902