Fundacja Panaceum
STRONA GŁÓWNA  |  ARCHIWUM AKTUALNOŚCI  |  ZARZĄD FUNDACJI  |  GALERIA ZDJĘĆ  |  GALERIA FILMÓW  |  KONTAKT
Medal dr Jordana
Godni Naśladowania 2009
Medal Senatu RP
Nagroda Ministra Pracy i Polityki Społecznej
Godni Naśladowania 2012
Medal Pro Mazovia
Medal Stowarzyszenia Diabetyków
Statuetka Jesteś przyjacielem

Przydatne linki

Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej
Mazowiecki Urząd Wojewódzki
Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego
Urząd Miasta Płocka
Centrum ds. Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi
Dom Pomocy Społecznej "Przyjaznych Serc" w Płocku
Warsztat Terapii Zajęciowej Fundacji Panaceum Koszelewie
Fundacja "Fundusz Grantowy dla Płocka"
Portal NGO

 
Odwiedziło nas
łącznie: 133 osób, 
wczoraj: 35 osób, 
dzisiaj: 98 osób 

 
Dzisiaj jest
Piątek
12 sierpnia 2022 r.

Godzina
  PLASTYCZNA

Pracownia plastyczna

 

W pracowni plastycznej uczestnicy pod kierunkiem instruktora rozwijają twórczość artystyczną i wyobraźnię, poznają różnorodne techniki plastyczne oraz sposoby wykorzystania ich w sztuce, tj. rysunek (węgiel, kredki, pastele), malowanie (na szkle i ceramice, akwarela, akryl), wycinanie, modelowanie w masie solnej i papierowej, różne techniki z zakresu papieroplastyki, collage, decoupage, elementy recyklingu oraz zdobnictwo.

Posługują się typowymi materiałami, takimi jak: farby plakatowe, akwarelowe, olejne, kredki ołówkowe, świecowe, pastele. Uczestnicy tworzą ozdoby z naturalnych materiałów i rzeczy „niepotrzebnych”, nadając im drugie życie w procesie kreatywnego tworzenia. W ramach zajęć wykonywane są przedmioty o charakterze dekoracyjnym i użytkowym, obrazy, stroiki świąteczne, kompozycje kwiatowe, ozdoby z makaronu, kartki okolicznościowe, obrazy z bibuły i plasteliny, obrazy malowane na szkle. Powstają tu niepowtarzalne prace plastyczne z wykorzystaniem kartek z bloku rysunkowego, tekturek, kartonów, brystolu, desek czy płótna. Uczestnicy mają za zadanie za pomocą kredek, mazaków, pasteli, ołówków, węgla, a także farb olejnych, akrylowych czy tempery tworzyć swoje dzieła lub ozdabiać indywidualne prace wykonane w innych pracowniach. Prace te biorą udział w konkursach plastycznych, wystawach i kiermaszach, zdobią pomieszczenia WTZ.

Poprzez obcowanie ze sztuką uczestnicy doskonalą koordynację wzrokowo-ruchową oraz podtrzymują i rozwijają sprawność manualną. Wszystkie te działania wymagają niezwykłego skupienia i uwagi, uczą jak wykorzystywać poszczególne artykuły plastyczne do realizacji odpowiednich zadań, rozwijają wrażliwość i estetykę u uczestnika. Niejako mimowolnie ćwiczona jest sprawność manualna i koordynacja wzrokowo ruchowa, a także umiejętność współpracy w grupie.

     Zajęcia w pracowni plastycznej prowadzi instruktor terapii zajęciowej – Pani Edyta Symołon.

 

 

 

Wirtualny Spacer
Panorama 3x400
FUNDACJA PANACEUM W PŁOCKU
KRS 0000227423 | NIP 774-28-96-171 | REGON 140076902