Fundacja Panaceum
STRONA GŁÓWNA  |  ARCHIWUM AKTUALNOŚCI  |  ZARZĄD FUNDACJI  |  GALERIA ZDJĘĆ  |  GALERIA FILMÓW  |  KONTAKT
Medal dr Jordana
Godni Naśladowania 2009
Medal Senatu RP
Nagroda Ministra Pracy i Polityki Społecznej
Godni Naśladowania 2012
Medal Pro Mazovia
Medal Stowarzyszenia Diabetyków
Statuetka Jesteś przyjacielem

Przydatne linki

Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej
Mazowiecki Urząd Wojewódzki
Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego
Urząd Miasta Płocka
Centrum ds. Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi
Dom Pomocy Społecznej "Przyjaznych Serc" w Płocku
Warsztat Terapii Zajęciowej Fundacji Panaceum Koszelewie
Fundacja "Fundusz Grantowy dla Płocka"
Portal NGO

 
Odwiedziło nas
łącznie: 81 osób, 
wczoraj: 35 osób, 
dzisiaj: 46 osób 

 
Dzisiaj jest
Piątek
12 sierpnia 2022 r.

Godzina
  GODNI NAŚLADOWANIA 2012

Tytuł "Godni Naśladowania" 2012

dla Fundacji Panaceum

 

     W dniu 1 czerwca 2012 Fundacja Panaceum otrzymała nagrodę w Konkursie „Godni Naśladowania” zorganizowanym przez Centrum m.in. Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi Urzędu Miasta Płocka. Fundacja Panaceum została doceniona w dwóch kategoriach: zdobyła wyróżnienie w kategorii  „na najlepszą organizację pozarządową roku 2011”, zyskując tytuł „Godni Naśladowania” oraz pierwsze miejsce w kategorii „najlepsza inicjatywa na rzecz osób niepełnosprawnych roku 2011” za utworzenie i prowadzenie na terenie Miasta Płocka „Artystyczno-kulturalno-rozrywkowego Centrum Osób Niepełnosprawnych”.

     Konkurs „Godni Naśladowania”, zgodnie z przyjętymi założeniami, ma sprawić, że organizacje pozarządowe są postrzegane jako cenny partner jednostek samorządu terytorialnego, a nagradzanie tych najaktywniejszych ma pozwolić na umocnienie lokalnych działań i stwarzanie warunków do powstawania nowych, wartościowych inicjatyw. Celem konkursu było uhonorowanie najlepszej organizacji pozarządowej, najlepszego animatora społecznego oraz najlepszej inicjatywy na rzecz osób niepełnosprawnych 2011 roku, a także promocja środowiska pozarządowego w Płocku oraz propagowanie aktywności i zaangażowania mieszkańców Płocka w życie jego lokalnych społeczności. Na konkurs  w poszczególnych kategoriach zostało zgłoszonych:  15 organizacji pozarządowych, 8 animatorów społecznych oraz 2 inicjatywy na rzecz osób niepełnosprawnych.  Artystyczno - kulturalno - rozrywkowe Płockie Centrum Osób Niepełnosprawnych, stworzone przez Fundację Panaceum w partnerstwie z Domem Pomocy Społecznej „Przyjaznych Serc” zostało uznane za najlepszą inicjatywę w działaniach na rzecz osób niepełnosprawnych roku 2011 jako nowa jakość pomocy instytucjonalnej,  oferującej wsparcie osobom niepełnosprawnym w  różnorodnym zakresie. Nie bez znaczenia jest również fakt, iż inicjatywa ta została uznana za szczególnie interesującą i godną poparcia, gdyż dwukrotnie już otrzymała dofinansowanie od Fundacji „Fundusz Grantowy dla Płocka”. 

     Ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród laureatom Konkursu „Godni Naśladowania” odbyło się w płockim Amfiteatrze podczas Dni Historii Płocka.  Nagrody laureatom konkursu wręczał Prezydent Miasta Płocka – Andrzej Nowakowski. Tytuł „Godni Naśladowania” to dla Fundacji Panaceum nie tylko szczególne wyróżnienie , ale jednocześnie znakomita motywacja do dalszej, jeszcze lepszej pracy na rzecz niepełnosprawnych mieszkańców naszego miasta

  

Więcej o tym wydarzeniu:

Oooo

Oooo

oooo

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wirtualny Spacer
Panorama 3x400
FUNDACJA PANACEUM W PŁOCKU
KRS 0000227423 | NIP 774-28-96-171 | REGON 140076902