Fundacja Panaceum
STRONA GŁÓWNA  |  ARCHIWUM AKTUALNOŚCI  |  ZARZĄD FUNDACJI  |  GALERIA ZDJĘĆ  |  GALERIA FILMÓW  |  KONTAKT
Medal dr Jordana
Godni Naśladowania 2009
Medal Senatu RP
Nagroda Ministra Pracy i Polityki Społecznej
Godni Naśladowania 2012
Medal Pro Mazovia
Medal Stowarzyszenia Diabetyków
Statuetka Jesteś przyjacielem

Przydatne linki

Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej
Mazowiecki Urząd Wojewódzki
Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego
Urząd Miasta Płocka
Centrum ds. Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi
Dom Pomocy Społecznej "Przyjaznych Serc" w Płocku
Warsztat Terapii Zajęciowej Fundacji Panaceum Koszelewie
Fundacja "Fundusz Grantowy dla Płocka"
Portal NGO

 
Odwiedziło nas
łącznie: 117 osób, 
wczoraj: 35 osób, 
dzisiaj: 82 osób 

 
Dzisiaj jest
Piątek
12 sierpnia 2022 r.

Godzina
  Obóz sportowo-rekreacyjny 2009

Obóz sportowo-rekreacyjny

W MIELNIE – UNIEŚCIU (3.08.09 – 10.08.09r.)

 

Realizacja obozu sportowo – rekreacyjnego była możliwa dzięki dofinansowaniu projektu przez Mazowieckie Kuratorium Oświaty w Warszawie na kwotę 2.400 zł., w ramach umowy na „organizację letniego wypoczynku dla dzieci i młodzieży z terenu województwa mazowieckiego” w czasie ferii letnich 2009 „Lato 2009”, jak również dzięki środkom finansowym, które Fundacja uzyskała z 1% od podatników.

Partnerem w realizacji zadania był Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy Nr 2 w Płocku, a nauczyciele Ośrodka stanowili kadrę pedagogiczną podczas obozu i bezpośrednio realizowali założone zadania. Beneficjenci projektu – uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego Nr 2 w Płocku  oraz ich opiekunowie w okresie od 3 sierpnia do 10 sierpnia wyjechali na turnus do Unieścia koło Mielna, w pięknym ośrodku położonym na mierzei, mającym z jednej strony wybrzeże Bałtyku, a z drugiej jezioro Jamno. Grupa uczestników liczyła sobie 15 uczniów (7 chłopców i 8 dziewcząt) i 3 opiekunów.

Partner w realizacji zadania wniósł wkład własny w postaci kadry pedagogicznej, jak również dodatkowo wypożyczył nieodpłatnie na czas trwania obozu sprzęt sportowy: dresy sportowe, stroje kąpielowe, rakiety i piłki tenisowe, piłki siatkowe, piłki nożne, rakietki badmintonowe, rakietki do tenisa stołowego, pałeczki sztafetowe, stopery.

Obóz sportowo – rekreacyjny Mielno – Unieście swoim zakresem obejmował:

  • Ognisko -  wspólne pieczenie kiełbasek oraz śpiewanie piosenek
  • Wyjście do kina w Mielnie na film – „Prawdziwa historia kota w butach”
  • Ognisko - udział uczniów w festiwalu piosenki kolonijnej i zdobycie wyróżnienia
  • Rejs statkiem po jeziorze Jamno,
  • Udział w Neptunaliach – otrzęsiny morskie

Na realizację celów zadaniowych przeznaczone zostały 4 godziny treningowe dziennie. Działania szkoleniowe nastawione były głównie na trening wszechstronny i ukierunkowany, posługiwano się najczęściej: atletyką terenową, małymi zabawami biegowymi, wielobojem lekkoatletycznym, wycieczkami pieszymi, grami i zabawami zespołowymi, zabawami terenowymi, pływaniem. Trening ukierunkowany realizowany był poprzez: naukę i doskonalenie techniki podstawowej w formie zabawowej zadaniowej i ścisłej,  trening małych gier, zasady i przepisy gier zespołowych oraz podstawy sędziowania.

Drugim kierunkiem oddziaływania było stworzenie możliwości uczestnictwa  młodzieży w zajęciach kulturalno-oświatowych. W tym celu zorganizowano: zwiedzanie Mielna, rejs statkiem po jeziorze Jamno, ogniska wraz z festiwalem piosenki kolonijne, pogadanki tematyczne, wyjście do kina, udział w Neptunaliach

Zadania podjęte podczas obozu wpłynęły na poprawienie ogólnej sprawności fizycznej uczestników i podniesienie ich poziomu sportowego. Podniosły również ich zakres wiedzy merytorycznej na temat poszczególnych dyscyplin sportu, zasad fair play, higieny osobistej, prawidłowego żywienia, zdrowego stylu życia, udzielania pierwszej pomocy oraz zadziałały pozytywnie na konsolidację grupy i relacje pomiędzy jej członkami.

Program obozu skonstruowany był pod kątem przygotowania fizycznego i motywacji młodzieży do uprawiania sportu i aktywnego, zdrowego stylu życia, jak również poznania nowych dziedzin sportu oraz odkrywania i rozwijania nowych pasji. Spowodował, iż obóz był doskonałą zabawą we wspaniałej atmosferze.

 

Wirtualny Spacer
Panorama 3x400
FUNDACJA PANACEUM W PŁOCKU
KRS 0000227423 | NIP 774-28-96-171 | REGON 140076902