Fundacja Panaceum
STRONA GŁÓWNA  |  ARCHIWUM AKTUALNOŚCI  |  ZARZĄD FUNDACJI  |  GALERIA ZDJĘĆ  |  GALERIA FILMÓW  |  KONTAKT
Medal dr Jordana
Godni Naśladowania 2009
Medal Senatu RP
Nagroda Ministra Pracy i Polityki Społecznej
Godni Naśladowania 2012
Medal Pro Mazovia
Medal Stowarzyszenia Diabetyków
Statuetka Jesteś przyjacielem

Przydatne linki

Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej
Mazowiecki Urząd Wojewódzki
Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego
Urząd Miasta Płocka
Centrum ds. Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi
Dom Pomocy Społecznej "Przyjaznych Serc" w Płocku
Warsztat Terapii Zajęciowej Fundacji Panaceum Koszelewie
Fundacja "Fundusz Grantowy dla Płocka"
Portal NGO

 
Odwiedziło nas
łącznie: 87 osób, 
wczoraj: 35 osób, 
dzisiaj: 52 osób 

 
Dzisiaj jest
Piątek
12 sierpnia 2022 r.

Godzina
  ZDOLNOŚCI

Chcemy Państwu zaprezentować sylwetki podopiecznych Fundacji  Panaceum posiadających  szczególne zdolności i umiejętności, które mogą rozwijać dzięki działaniom o charakterze terapeutycznym i rehabilitacyjnym podejmowanym przez Fundację. Podopiecznymi Fundacji są głównie osoby niepełnosprawne intelektualnie, fizycznie  i chore psychicznie, potrzebujące pomocy w wykonywaniu codziennych czynności. Pomimo ograniczeń osoby te starają się rozwijać swoje mocne strony, rozwijać swoje talenty.

Poszczególne sytuacje dowodzą tego, że warto pomagać i wspierać szczególnie te osoby które na przekór wszystkim swoim  trudnościom życiowym nie poddają się i dalej sa aktywni.  

Pan Dariusz

 Ma 55 lat i zdiagnozowany zespół psychoorganiczny, niedosłuch, który utrudnia mieszkańcowi nawiązywanie relacji interpersonalnych oraz ma trudności w poruszaniu się.  Jego pasją jest malarstwo. Brał udział w wielu konkursach plastycznych zdobywając główne nagrody. Dzięki Fundacji Panaceum może rozwijać swoje zdolności, warsztat techniczny, zdolności manualne, wyobraźnię, twórcze umyślnie poprzez realizowanie własnych projektów plastycznych, a także poszerzać wiedzę z zakresu malarstwa i realizować swoją pasję. Pan Darek w swojej twórczej pracy posługuje się przede wszystkim farbami i pędzlami. Uczestniczył m.in. w plenerze malarskim „Pejzaż z koniem w tle” w ramach projektu „Witaj koniku” realizowanym przez Fundację. Praca została wyróżniona i wystawiona na imprezie podsumowującej projekt.

 

 

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

          Pan Marek

  Ma 43 lata i zdiagnozowane otępienie. Jego dziadek był stolarzem, przyglądał się pracy stolarskiej, dzięki czemu zainteresował się rzeźbą. Pierwszą swoją rzeźbę wykonał u dziadka. W domu nie miał odpowiednich narzędzi, żeby rozwijać swoje zdolności. Obecnie lipa, topola, osika stają się najczęściej materiałem na rzeźby pana Marka. Posiada profesjonalne narzędzia rzeźbiarskie, które zakupiono w ramach wydatków na realizację projektu "Integracja na ludowo". W jego rzeźbach można odnaleźć motywy ludowe, świeckie, sakralne. Dzięki Fundacji Panaceum pan Marek pod okiem wykwalifikowanej kadry rozwija swój talent, a następnie wystawia swoje prace na różnych wystawach oraz kiermaszach wielkanocnych, bożonarodzeniowych i innych.

 

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

 Pan Mariusz

 Ma 19 lat. Jest niepełnosprawny intelektualnie.  Uczęszcza do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego. Jest podopiecznym Fundacji Panaceum, dzięki temu ma możliwość rozwijania swoich umiejętności w różnych dyscyplinach sportowych takich jak: pływanie, gra w piłkę nożną, koszykówka, tenis stołowy. Mariusz zdobył wiele medali, dyplomów, nagród w różnych Olimpiadach, turniejach i mityngach. W aktualnie realizowanym projekcie „Artystyczno-kulturalno-rozrywkowe Płockie Centrum Osób Niepełnosprawnych” przez Fundacje Panaceum  Pan Mariusz doskonali umiejętności gry w tenisa stołowego oraz bierze udział w organizowanych turniejach.

 

 

 ------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

 

 

 

 

 

Wirtualny Spacer
Panorama 3x400
FUNDACJA PANACEUM W PŁOCKU
KRS 0000227423 | NIP 774-28-96-171 | REGON 140076902